Термін зберігання суші та ролів
Згідно з традиційними рецептами японської кухні, для приготування цього делікатесу потрібно використовувати свіжу рибу. Але в Україні таке рішення оцінить далеко не кожен гурман, тому кухарі зазвичай вибирають слабосолону рибу, відварені креветки та мідії. Деякі варіації і зовсім проходять термічну обробку - їх запікають або смажать у фритюрі.
З огляду на це розмаїття, термін придатності різних видів суші сильно різниться. На час зберігання впливають такі чинники:
- інгредієнти в складі;
- спосіб приготування;
- температура навколишнього середовища;
- відносна вологість повітря.
Крім морепродуктів і рису практично завжди додаткові інгредієнти. Для розрахунку терміну зберігання важливо враховувати всі складові. Краще уточнити максимальний термін придатності продукту, оформляючи замовлення в суші-барі або ресторані.
За який час після приготування потрібно з'їсти роли?
Щоб максимально насолодитися делікатесом, ми рекомендуємо не затягувати з дегустацією. З'їсти його бажано протягом 3 годин. У цей період у нього найбільш насичений смак і аромат.
Якщо ви не встигаєте, потрібно пам'ятати, що термін придатності суші становить 24 години. Це актуально тільки в разі правильного зберігання в холодильнику. За кімнатної температури вони починають псуватися вже через 4-5 годин. Якщо в приміщенні спекотніше (від +30°C), псування відбувається швидше.
Із цього правила є кілька винятків:
- Суші, у складі яких є свіжа риба, зберігаються до 4 годин. Потім у морепродукті починають розмножуватися патогенні бактерії, які викликають харчове отруєння.
- Теплі роли. Їх бажано з'їдати якомога раніше - за 3-4 години з моменту приготування.
- Делікатеси із сиром у складі. Вони починають псуватися через 5-6 годин.
Якщо зберігати ласощі за кімнатної температури занадто довго, їхній смак поступово змінюється. Аромат стає не настільки насиченим і апетитним.
Популярні роли
Де і як зберігати роли та суші?
Варто вибирати для зберігання холодильну камеру. Оптимальний температурний режим становить від +3 до +6°C. Бажано ставити страву на верхню поличку - тут найбільш прохолодне місце.
Зберегти смак і аромат страви допоможуть кілька правил:
- Її можна ставити в холодильник у контейнері з харчового пластику або скла, а також у паперовій упаковці. За необхідності можна перекласти продукти на тарілку або в глибоку миску.
- Ємності обов'язково потрібно накрити. Для цього добре підійде звичайна харчова плівка. Якщо залишити роли не накритими, вони швидко пересохнуть. Страва вбере запахи розташованих поруч продуктів і стане несмачною.
- Обгорнувши роли плівкою, їх потрібно відразу поставити в холодильну камеру. Якщо залишити продукт у такому вигляді на столі в кімнаті, можна ще більше прискорити розмноження шкідливих бактерій.
У холодильній камері більшість видів ролів, включно з "Філадельфією", зберігаються 1 добу. Це актуально для варіантів зі слабосоленою рибою і термічно обробленими морепродуктами. Вегетаріанські варіанти з овочами та зеленню дозволяється зберігати довше - 2 доби.
Якщо в складі є будь-який різновид ікри, допустимий термін зберігання в холодильнику становить 1 добу. Солодкі вироби дозволено залишати в холодильній камері на такий самий час.
У закладах роли теж іноді зберігають у холодильниках. Але для цього використовується спеціальне холодильне обладнання. Воно дає змогу точно регулювати температурний режим і контролювати рівень вологості. Як правило, у закладах страви зберігаються в холодильнику нетривалий термін. Їхній смак і аромат не встигають змінитися.
Чи можна зберігати роли в морозилці?
Ми звикли, що в морозильній камері продукти зберігаються набагато довше, ніж у холодильній. Але для японських делікатесів цей спосіб не підходить насамперед через те, що страва втрачає свій початковий смак і стає надто водянистою. Її зовнішній вигляд теж псується.
Якщо заморожувати суші неправильно або за занадто низької температури, є ризик розмноження патогенних мікроорганізмів. Після розморожування делікатес не проходить термічну обробку, тому ризик харчового отруєння підвищується.
Якщо ви запланували посиденьки з друзями або сімейну вечерю, не варто замовляти страви заздалегідь. Краще вибрати суші-бар із надійною службою доставки, яка привезе ваше замовлення точно в зазначений час.
Як відрізнити свіжі роли та суші від зіпсованих?
Щоб оцінити ступінь свіжості, не обов'язково пробувати страву на смак. Побачити відмінності можна і візуально. Головне - знати, що шукати.
Основні ознаки того, що суші вже почали псуватися:
- Рис виглядає пересушеним. На смак він буде жорстким і сухуватим.
- Овочі стають бляклими. Якщо їх спробувати, з'являється відчуття, що вони занадто насичені водою.
- Риба тьмяніє і повністю втрачає блиск, характерний для свіжих скибочок. Її поверхня може пересихати.
- Водорості стають млявими і несмачними.
Побачити таку картину можна і вдома, і в закладі. Недобросовісні власники ресторанів чудово знають, скільки зберігається суші, але все одно можуть пропонувати клієнтам страви, які вже почали псуватися. Це не тільки викличе негативні емоції, а й може призвести до харчового отруєння.
Щоб не зіткнутися з такими неприємностями, варто замовляти улюблені ласощі в перевіреному ресторані або суші-барі. В "Алло, Лосось" ми подаємо тільки свіжі роли. Кухарі готують їх безпосередньо після надходження замовлення. Завдяки такому підходу наші страви максимально смачні та ароматні.